Home      Administration
  Volleyball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Oct. 30
Volleyball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Tuesday, October 15, 2019 5:30 PM
    
  Minnesota Transitions Charter School  
 

Tuesday, October 15, 2019 5:45:00 PM
  Browerville/Eagle Valley  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 6:00 PM
  Montevideo WCC  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 6:00 PM
    
  St. Agnes High School  
 

Tuesday, October 15, 2019 6:15:00 PM
    
  Windom Area High School  
 

Tuesday, October 15, 2019 6:30 PM
  Ely  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Nashwauk-Keewatin  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Rochester John Marshall  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Minnewaska  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Mesabi East  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Southwest Christian  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Wrenshall  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  TBD  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Fosston High School  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  White Bear Lake High School  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Rosemount  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Fergus Falls  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Hill City High School  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Eastview  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Wisconsin School f/t Deaf  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Owatonna High School  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Blackduck  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Northland Remer  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  tbd  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  Crosby-Ironton  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Albany  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
  McGregor High School  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Mayer Lutheran  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:00 PM
    
  Sauk Rapids  Win
(25-22, 18-25, 25-19, 20-25, 15-8)
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
  Dover-Eyota  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
    
  St. Cloud Cathedral High School  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
    
  Hillcrest  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
  Zimmerman  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
    
  St. Clair  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
  Pine City  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
    
  Southland  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:15:00 PM
    Win
  Lester Prairie/Holy Trinity  
(25-9, 25-13, 25-18)
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
    
  Lake of the Woods  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
  Pillager High School   
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
  Sebeka  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
  Park Rapids Area High School  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
    
  East Grand Forks Sacred Heart  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
    
  Climax-Fisher  
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
  Breckenridge  
    
 

Tuesday, October 15, 2019 7:30 PM
    
  Menahga   
 

Thursday, October 17, 2019 1:00 AM
    
  Sartell Tournament  
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499