Home      Administration
  Football   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Spring Lake Park High School        (8-2-0)
red.gif
white.gif


Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Blaine Cooper LB 12
2 Adam Clausen DB 12
3 Drew Watts LB 11
4 Henry Dennis RB 11
5 Cyrinus George LB 12
6 Casey Sills DL 11
7 Zack Dunbar QB 12
8 Jadon Schwender WR 11
9 Aaron Clausen QB 10
10 Nick Wetzel WR 11
11 Nolan Tuomi DB 11
12 Nate Litke RB 10
13 Nick Ojile DL 10
14 Taylor Cao WR 11
15 Eric Bratsch DL 12
16 Owen Spencer DB 10
17 Jesse Sills DB 12
18 Evan McClernan WR 10
19 Jeremiah Hall DL 11
20 Brian Orellana RB 12
20 Blake Remme WR 12
21 Braden Comer DB 10
22 Nathaniel Weniger DL 10
23 Jacob Fritz LB 11
24 Aaron Payne RB 11
25 Joey Sorenson DB 11
28 Devario Cadja LB 11
31 Tossy Johnson-Kelly DB 11
33 Caden Carson LB 10
35 Seth Johnson RB 10
39 Zack Fields WR 12
42 Darius Robinson DL 12
43 Nolan Hendrickson LB 10
44 Taylor Beavens RB 11
45 Emma Potratz LB 11
49 Raul Soloro K 12
50 Eric Amundson OL 12
52 Keegan Kaminski DL 12
53 Brock Larsen DL 11
54 Max Horn OL 12
55 David Spenny DL 11
56 John Pechonick LB 11
60 Quenten Lovett DL 12
61 Dylan Lewis OL 10
62 Marvin Lamin OL 12
63 Austin Quance DL 11
64 Xavier Crooms OL 10
65 Ben Skramstad OL 10
67 Ben Schwartz DL 10
68 Jacob Ward OL 12
70 Gio Marure-Hernabdez OL 11
71 Casey Nill OL 11
72 Ben Kehner OL 11
73 Chris Curtis OL 11
74 Andrew Pahkala DL 11
75 Tenzin Jangchup OL 11
76 Max Paaverud OL 11
80 Evan Fedoravicius TE 11
82 DJ Omodara TE 11
84 Kaleb Skelly WR 11
88 Trey Toner III TE 12
Schedule
No games have been entered








Head Coach:
John Stewart
jstewa@district16.org
763-600-5995
Assistant Coach:
Doug Ekmark, Andy Stephenson, Jason Eggers, Doug Potthoff
Mark Sikich, Grant Guzy, Josh Eggers, Codey Miller
Matthew Wood, Scott Wicklund, TIm Merritt

State Tournament
November 7-30, 2019
Various Sites & U.S. Bank Stadium
  •  
  • Brackets

    Section 5AAAAA Tournament
    2019
    October 22
    Quarterfinals
    7pm
    October 26 Semifinals
    1pm
    November 1 Finals. 7pm

    High Seed
  •  
  • Brackets

    Suburban Gold Standings
    Robbinsdale Cooper 3-1-0
    Spring Lake Park 3-1-0
    North 0-3-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499